Windows DNS Serverda MX Kaydı Oluştururken Dikkat!!!

Arkadaşlar,

Windows DNS serverda MX kaydı oluşturma prosedürünü aşağıya yazıyorum :

  1. Bir adet Host A kaydı oluşturulur.
  2. Host A kaydı oluşturulurken MX kaydı için kullanılacak CNAME kullanılır.
  3. Yeni MX kaydı penceresine gelinir.
  4. “Host or Child Domain” (En üstteki kutucuk) kutusu boş bırakılır.
  5. Browse diyerek az önce oluşturmuş olduğunuz Hosta A kaydı seçilir ve “OK” denir.

Şimdi diyeceksinizki ne var bunda?

Yazımın saatine bakın ve saat 21:00 dan beri bunu çözmekle uğraşıyorum. Eğer MX kaydını oluştururken 4. maddede belirttiğim kutucuğa bir şey yazarsanız DNS inizden MX sorgusunun cevabını alamassınız. sonra DNS i kontrol eder durursunuz ama birşey göremezsiniz benim gibi :).

Geçmiş olsun bana 🙂 Uykumdan oldum gene 🙂

Kendinize iyi bakın…

İyi geceler…

About Tansu Ekinci

Tansu Ekinci Biyografi 1980 yılının 24 Haziran’ ında Kırklareli’nin Babaeski ilçesinde doğmuştur. İlk öğretimini Hamdihelvacıoğlu İlkokulu’nda Ortaokul ve Lise eğitimini Kırklareli Anadolu Lisesi’ nde tamamladıktan sonra Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksek Okulu İşletmeciliği tamamlamış ve ardından İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ ne Dikey Geçiş Sınavı ile geçerek işletme bölümünü bitirmiştir. Eğitim hayatı boyunca bir hobi olarak orta okul son sınıfta başlayan bilgisayar merakı giderek profeyonelleşmiş ve bir yaşam biçimi haline gelmiştir. Bu sırada çeşitli tüzel kişilere hizmet sunmuş ve bunun sayesinde bilgi işlem sektörünü kendisine meslek olarak seçmiştir. Bu sırada aldığı işletme eğitiminin de kendisine ileride yöneticilik için her zaman faydalı olacağının farkında olmuş ve bu konuyada önem vermiştir. Askerliğini 2005 yılında Muğla İli Ula ilçesinde Kısa Dönem Jandarma Çavuş olarak başarı ile tamamladıktan sonra Profesyonel iş hayatına atılmış ve ilk olarak bir yazılım şirketinde Yazılım Destek Departmanında işe başlamış ve burada mevcut yazılımın kullanımı ile ilgili olarak kullanıcı desteği ve eğitimi vermiştir. Ardından Netron Corparate Solutions şirketine Sistem Mühendisi olarak girmiş buradan da Marm Assistance A.Ş.‘ne geçiş yapmıştır. Ardından bu görevinden ayrılmış ve Limango Ltd.Şti isimli şirkette aynı pozisyonda çalışmaktadır. ޞu anda halen Limango Ltd.Şti. ‘de Senior Microsoft Sistem Mühendisi olarak çalışmaktadır…
This entry was posted in Exchange Server 2003, Exchange Server 2007, Server 2003, Server 2008, Server Sistemleri, Teknik and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

1 Response to Windows DNS Serverda MX Kaydı Oluştururken Dikkat!!!

  1. Mustafa says:

    Allah razı olsun valla bende kaç gündür uğraşıyorum her kaynakta bu alana mail yazıyorlar olmuyor diye çıldırıyordum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.